شیائومی و این بار همکاری با زیر برند هایی که تخصص آن ها عرضه گجت های مقرون به صرفه است

شیائومی و این بار همکاری با زیر برند هایی که تخصص آن ... گوش دادن به موسیقی تبدیل شده به عنصری جدا ناشدنی از زندگی ما به طوری که برخی ترجیح میدهند در هنگام انجام کار های روزانه مانند خرید کردن، آشپزی کردن، ورزش کردن، وحتی در مسیر خانه تا محل کار به موزیک مورد علاقه شان گوش دهند. در گذشته استفاده از هندزفری های سیم دار رواج داشت بعضی نیز هدفون را ترجیح میدادند. اما هر کدام از این ها معایبی داشتند که برای استفاده کننده نا خوشایند بود. هندزفری های سیم دار دست و پا گیر بودند، به مراقبت بسیار زیاد نیاز داشتند تا مبادا سیم هایش آسیب نبینند که در نهایت هم آسیب میدید. استفاده از هدفون نیز برای برخی نا خوشایند بود و از ظاهر بزرگ آن ناراضی بودند.همین عوامل باعث شد تا شرکت های بزرگ و مطرح به فکر ساخت و عرضه هندزفری های بلوتوثی و بی سیم بی افتند. به ظاهر دیگر مشکلات بر طرف شده بود و پیش بینی میشد با ورود هندزفری های بلوتوثی به بازار از خرابی سیم خبری نباشد. طراحی کوچک هندزفری های بی سیم هم توانست مخالفان سرسخت ظاهر بزرگ هدفون ها را راضی کند. مشکلات رفع شده بودند اما ایرادی دیگر بر سر راه بود، آن هم قیمت های گزاف هندزفری های بلوتوثی بود. همانطور که عرض کرده بودم شرکت های مطرح مانند سامسونگ و اپل به منظور رفع مشکلات و طبیعتا سود بیشتر دست به ساخت این نوع هندزفری ها زدند. خرید این نوع محصولات برای عده ای از مردم راحت و بدون دغدغه بود اما برای عده ای دیگر نه. برچسب قیمتی های زیاد باعث شده بود تا توده ای از مردم از خریدشان منصرف شوند تا اینکه شرکت های کوچک تر تصمیم به رقابت با دیگر برند ها در این زمینه کردند. درک عمیق زیر برند های هایلو، وان مور و... از نیاز بازار و بر همان اساس سیاست قیمت گذاری همان برگ برنده ای است که محصولات این شرکت ها را به خصوص هدفون های بلوتوثی را به قله محبوبیت رسانده است.
اگر از دردسر پیچ خوردگی، گره های کور و خرابی هندزفری های قدیمی خود خسته شده باشید کلکسیونی متنوع از انواع هدفون های بی سیم با برند های مختلف مقابل شما قرار میگیرد که پروسه انتخاب را کمی مشکل میکند. من احمد کمالی مدیر تولید محتوای شرکت و مجموعه آرنا در این مقاله میخواهم معقول ترین هندزفری بلوتوثی های بازار از رنج قیمتی 350 تا هشتصد هزار تومان را به شما معرفی کنم تا اگر قصد خرید چنین محصولاتی را دارید راحت و با خیالی آسوده تر بتوانی

 

گوش دادن به موسیقی تبدیل شده به عنصری جدا ناشدنی از زندگی ما به طوری که برخی ترجیح میدهند در هنگام انجام کار های روزانه مانند خرید کردن، آشپزی کردن، ورزش کردن، وحتی در مسیر خانه تا محل کار به موزیک مورد علاقه شان گوش دهند. در گذشته استفاده از هندزفری های سیم دار رواج داشت بعضی نیز هدفون را ترجیح میدادند. اما هر کدام از این ها معایبی داشتند که برای استفاده کننده نا خوشایند بود. هندزفری های سیم دار دست و پا گیر بودند، به مراقبت بسیار زیاد نیاز داشتند تا مبادا سیم هایش آسیب نبینند که در نهایت هم آسیب میدید. استفاده از هدفون نیز برای برخی نا خوشایند بود و از ظاهر بزرگ آن ناراضی بودند.

همین عوامل باعث شد تا شرکت های بزرگ و مطرح به فکر ساخت و عرضه هندزفری های بلوتوثی و بی سیم بی افتند. به ظاهر دیگر مشکلات بر طرف شده بود و پیش بینی میشد با ورود هندزفری های بلوتوثی به بازار از خرابی سیم خبری نباشد. طراحی کوچک هندزفری های بی سیم هم توانست مخالفان سرسخت ظاهر بزرگ هدفون ها را راضی کند.

مشکلات رفع شده بودند اما ایرادی دیگر بر سر راه بود، آن هم قیمت های گزاف هندزفری های بلوتوثی بود. همانطور که عرض کرده بودم شرکت های مطرح مانند سامسونگ و اپل به منظور رفع مشکلات و طبیعتا سود بیشتر دست به ساخت این نوع هندزفری ها زدند. خرید این نوع محصولات برای عده ای از مردم راحت و بدون دغدغه بود اما برای عده ای دیگر نه. برچسب قیمتی های زیاد باعث شده بود تا توده ای از مردم از خریدشان منصرف شوند تا اینکه شرکت های کوچک تر تصمیم به رقابت با دیگر برند ها در این زمینه کردند. درک عمیق زیر برند های هایلو، وان مور و... از نیاز بازار و بر همان اساس سیاست قیمت گذاری همان برگ برنده ای است که محصولات این شرکت ها را به خصوص هدفون های بلوتوثی را به قله محبوبیت رسانده است.

 

اگر از دردسر پیچ خوردگی، گره های کور و خرابی هندزفری های قدیمی خود خسته شده باشید کلکسیونی متنوع از انواع هدفون های بی سیم با برند های مختلف مقابل شما قرار میگیرد که پروسه انتخاب را کمی مشکل میکند.

من احمد کمالی مدیر تولید محتوای شرکت و مجموعه آرنا در این مقاله میخواهم معقول ترین هندزفری بلوتوثی های بازار از رنج قیمتی سیصد و پنجاه تا هشتصد هزار تومان را به شما معرفی کنم تا اگر قصد خرید چنین محصولاتی را دارید راحت و با خیالی آسوده تر بتوانید این کار انجام دهید.

1_ رنج قیمتی 350 الی 450 هزار تومان:

محصولات برند QCY حرکت انقلابی این شرکت درطراحی و تولید دستگاه های بی سیم مانند هدفون های بوتوثی است. این برند نه تنها یک برند تخصصی در این حوزه محسوب میشود بلکه با درک عمیق انتظارات کاربران و تلفیق هنرمندانه آن با تکنولوژی موفق در طراحی کم نقص هندزفری های بی سیم شده است. اگر به دنبال یک هندزفری بلوتوثی با کیفیت هستید که تگ قیمتی آن مقرون به صرفه باشد بد نیست هدفون بلوتوثی QCY M10 را زیر نظر داشته باشید.

 

 

ظاهر و طراحی یکی از عوامل مهم و تاثیر گذار در فروش این نوع هندزفری هاست و جزو فاکتور هاییست که یک خریدار هنگام خرید به آن توجه ویژه ای دارد. در مدل QCY M10 با طراحی سه بعدی و آرگونومیک رو به رو هستیم که حس رضایت را به خوبی میتواند به مخاطب القا کند. این طراحی به گونه ای است که باعث میشود ایر فون ها به خوبی داخل گوش قرا بگیرند و ثابت بمانند که به طبع این طراحی استاندارد باعث حذف صدا های مزاحم و محیط بیرونی میشوند تا بتواند تجربه مکالمه بهتری را به ارمغان بیاورد. وزن مناسب 4.5 گرمی باعث میشود تا در طولانی مدت هیچ احساسی مبنی بر فشار و یا آزار در گوش های خود احساس نکنید.

اگر از آن دسته انسان ها هستید که ورزش نقش پر رنگی در برنامه روزانه تان دارد و دوست دارید در همان حین به آهنگ مورد علاقه تان گوش دهید این هندزفری گزینه خوبی برای خرید است چرا که گواهی IPX4 پشتیبانی میکند که استاندارد مقاوت در برابر پاشش قطرات آب است این قابلیت میتواند این آسودگی خاطر را به شما بدهد تا با خیالی راحت در فضای باز و محیط بیرون ورزش خود را انجام دهید. این هندزفری از بلوتوث نسخه 5 پشتیبانی میکند که نوید  بخش صدایی رسا بدون تاخیر و بدون قطعی اتصال تا شعاع ده متری است. طبیعتا در این رنج قیمتی توقع دکمه لمسی کمی بی جا است اما دکمه فیزیکی هم میتواند انتخاب خوبی باشد که QCY M10 این قابلیت را در اختیارتان میگذارد.

بلند گوی این محصول از یک درایور 6 میلی متری پشتیبانی میکند که در کنار فناوری Hi-Fi کیفیت صدایی مطلوب و رسا را به گوش استفاده کننده میرساند. کیس شارژ این محصول 380 میلی آمپری است. این یعنی 4 بار شارژ کامل ایر فون های 43 میلی آمپری. در هر بار استفاده مداوم از ایرفون ها میتوانید توقع چهار ساعت شارژ دهی را داشته باشید که این رقم با کمک کیس شارژ به 20 ساعت هم میرسد. لازم به ذکر است که بگویم با کمک کابل Type-C داخل جعبه شارژ این محصول نهایتا دو ساعت زمان میبرد.

 

 

2_ رنج قیمتی 450 الی 500 هزار تومان، Haylou GT5

 

در این مدل با یکی از سبک ترین های بازار سر و کار داریم . طراحی این محصول کم نقص و فوق العاده است. .وزن هر ایرفون 3.9 گرم است و گونه ای ساخته شده که در هنگام قرار گرفتن در گوش سر و صدای اطرف را در هنگام مکالمه و حتی موسیقی گوش کردن به حداقل برساند. همه اینها در کنار بالشتک از جنس سیلیکون ضد حساسیت ساخته شده باعث میشود تا حس رضایت را کامل انتقال دهد.

 

در این مدل شاهد ماژول لمسی هستیم و دیگر خبری از دکمه فیزیکی نیست . اگر گیمر هستید و بخش بزرگی از زندگی شما را گیم تحث تاثیر خود قرار داده Haylou GT5  پیشنهاد من به شماست. Haylou در این مدل هندزفری خود از دیافراگم زرین پلیمری با قطر 7.2 میلی متر استفاده کرده است که با کمک کدک صوتی AAC میتواند بدون افت کیفیت و با کمترین تاخیر به گوش شما برساند. از طرفی با توجه به قطر درایور فرکانس های متوسط رو به پایین صدایی نرم و طبیعی با باس رسا و قدرتمند تولید میکنند.

سرعت انتقال اطلاعات در بلوتوث 5.0 به کار رفته در این محصول مقدار 3.0 مگابایت بر ثانیه است که این مزیت بزرگی محسوب میشود همچنین کمپانی مدعی شده به لطف مود گیمینگ این هندزفری تاخیر صدا به 65 میلی ثانیه کاهش پیدا کرده به زبان ساده تر شما خیلی سریع تر از حد معمول میتوانید صدای شلیک یا پا را بشنوید و به طبع عکس العمل بهتری را نشان دهید. کیس شارژ 580 میلی آمپری این محصول نگرانی ها را در مورد بازدهی برطرف کرده است. اگر اجازه دهید هنزفری ها کامل شارژ میتواند شما را تا 4 ساعت بی نیاز از کیس شارژ کند و اگر بخواهید از داک شارژ هم کمک بگیرید میتوانید یک شبانه روز کامل از هندزفری خود استفاده کنید. همچین وجود چراغ های LED روی داک شارژ میتواند میزان شارژ باقیمانده را به ما نشان دهد.

 

3_ رنج قیمتی 500 الی 550 هزار تومان 1More Omthing Air Free

 

اولین چیزی که در مورد این هندزفری به چشم می آید رنگ بندی زیبا و جذاب آن است. شرکت وان مور این محصول خود را در چهار رنگ سبز، نارنجی، مشکی و سفید روانه بازار کرده تا دست خریدار را در انتخاب رنگ مورد نظر خود باز بگذارد با توجه به این موضوع اگر قصد خرید هندزفری بی سیم دارید در این مدل شما میتوانید با توجه به علایق خودتان رنگ مد نظرتون را انتخاب کنید.  الگوی ظاهری هندزفری EO002BT مثل اغلب هندزفری بی سیم TWS در بازار است اما ظاهر ایرفون‌ها، کمی متفاوت به نظر می‌رسند. ایربادها هرکدام 4 گرم ناقابل وزن دارند و سبک طراحی آن‌ها بسیار شبیه هندزفری بلوتوثی شیائومی ردمی Airdots 2 و هدفون بلوتوثی هایلو GT1-XR هستند. در ظاهر ایربادها خبری از ساقه بلند نیست و جای آن، ساختاری کوتاه‌تر از معمول به چشم می‌خورد.

 

در سطح بیرونی ایربادهای EO002BT ، ماژول لمسی تعبیه شده تا برای کنترل دیوایس، با چند لمس ساده کارتان راه بیوفتد.

 

کیفیت صدای هندزفری بلوتوثی omthing مدل EO002BT

قبل از هر چیز، باید به درایور 7 میلی متری این هندزفری اشاره کنیم که در کنار دیگر بهینه سازی های دستگاه، تاثیر قابل قبولی در تولید صدای با کیفیت ایفا کرده است. هدفون بی سیم omthing مدل EO002BT چهار میکروفون ENC دارد که با فناوری مخصوصی، در حذف نویزها موثر واقع شده است. تاثیر فوق العاده این ENC دوگانه را بیشتر حین مکالمات تلفنی و وضوح صدای حین آن کشف خواهید کرد.

پشتیبانی از فرمت صوتی AAC به عنوان یکی از کدک‌های صوتی متداول، از دیگر از مزایای رقابتی این هندزفری نچندان نام آشنا (omthing Airfree EO002BT TWS Bluetooth Wireless Headphones) است که در کنار فناوری صوتی های‌فای، جای هیچ شک و شبه‌ای را برای کیفیت صدا باقی نمی‌گذارد. با این که فرمت MP3 نام آشناتر است اما شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید الگوریتم فشرده‌سازی فرمت‌های AAC خیلی تکنیکی‌تر از فرمت MP3 کار می‌کند. به همین دلیل AAC نسبت به MP3 در بیت ریت یکسان، کیفیت صدای خیلی بهتری دارد. کدک صوتی AAC صدایی شفاف، فراگیر با باس عمیق برای شما تدارک دیده است. همچنین کیس شارژ 550 میلی آمپری و ایر فون های 40 میلی آمپری میتواند 5 الی 25 ساعت شارژ دستگاه شما را تامین کند که از این لحاظ یکی از بهترین های بازار است.

 

 

رنج قیمتی 550 الی 750 هزارتومان Haylou T19

 

طراحی هندزفری بلوتوثی شیائومی Haylou T19

شاید شکل و شمایل جعبه هندزفری بلوتوثی شیائومی Haylou T19 ساده و بدون تجملات باشد، اما مطمئن باشید که تمرکز شیائومی روی کیفیت و کارایی این محصول معطوف شده است. قبل از دیدن ایربادها، کیس شارژ Haylou T19 را می‌بینید که درب آهنربایی دارد. به همین دلیل باز و بسته کردن آن، نیازمند انتقال هیچ نیرویی نیست. ایرفون‌ها طراحی ساقه‌ای دارند که با یک نوار نقره ای رنگ، از سادگی محض خارج شده‌اند. شیائومی وزن هر ایرفون را روی 4 گرم متوقف کرده تا هم ظرافت و زیبایی آن حفظ شود و هم در استفاده طولانی مدت، گوش را آزرده و خسته نکند. سیلیکون های تعبیه شده برای بالشتک های In-ear، در کاهش نسبی نفوذ صدای محیط  به داخل گوش کارایی دارند. فناوری تاچ نیز برای کنترل این ایرفون ها به کمک کاربر آمده تا با چند لمس کوتاه، شما را از فشردن دکمه های فیزیکی بی نیاز کند.

 

کیفیت صدای Haylou T19

پشتیبانی از بلوتوث 5.0، زیربنای محکمی است که شیائومی برای کیفیت صدای این هندزفری بی سیم (Xiaomi Haylou T19 TWS AptX Bluetooth Earbuds) پی ریزی کرده است. برقراری ارتباط بی سیم در این نسخه بلوتوث، تقریبا دو برابر نسخه قبلی است اما جالب اینجاست که مزایای این تراشه به همین جا ختم نمی‌شود! اتصال پایدار و بدون قطع و وصلی، بهینه سازی مصرف باتری، کاهش اثرات مزاحم نویز و کنترل کیفی صدا تنها گوشه ای از مزایای بلوتوث 5.0 برای هدفون بی سیم هایلو T19 به حساب می‌آید.

به محضی که ایرفون ها را از کیس شارژ خارج کنید، قبل از این که داخل گوش بگذارید ارتباط بی سیم برقرار می‌شود. صدایی که به گوش شما می‌رسد از دیافراگم بیولوژیکی عبور کرده و صدایی با جزییات بالا، شفاف، بدون اعوجاج و طبیعی خواهد بود. البته نمیتوان منکر تاثیر مستقیم کدگذاری HD دوگانه aptX+ACC در تولید چنین صدای بی نقصی در هندزفری بلوتوثی شیائومی Haylou T19 شد. شیائومی برای خنثی کردن صداهای مزاحم، از حذف نویز DSP+CVC استفاده که در تشخیص صداهای جانبی قدرتمند است. این فناوری صدایی با وضوح بالا به گوش شما خواهد رساند.

پشتیبانی از اپلیکیشن Haylou APP

آپدیت های آنلاین فریمور برای هندزفری بلوتوثی هایلو T19 از طریق اپلیکیشن انجام می‌شود. این قابلیت در یک کلمه معرکه است! یعنی شرایط فراهم شده تا دستگاه شما در هر لحظه بهترین موقعیت را داشته باشد.

رابط کاربری اپلیکیشن Haylou APP ساده بوده پس از برای برقراری ارتباط با آن، چالشی نخواهید داشت. تنظیم افکت های صوتی، شخصی سازی دکمه لمسی، شارژ ایرفون ها و همچنین کیس شارژ مهمترین قابلیت های این اپلیکیشن هستند.

باتری 600 میلی آمپر ساعتی

قبل از هرچیز، پشتیبانی از شارژ وایرلس مشخصه‌ای است که هدفون بلوتوثی Haylou T19 را در دسته گجت های مدرن قرار داده است. علاوه بر این، ظرفیت 600 میلی آمپر ساعتی کیس شارژ و ظرفیت 40 میلی آمپر ساعتی ایرفون‌ها را داریم. کیس شارژ از طریق پورت Type-C شارژ می‌شود اما شارژ ایرفون ها پس از قرار گرفتن داخل کیس، از طریق نقطه تماس شارژ می‌پذیرند. ایرفون‌ها پس از 2 ساعت شارژ می‌شوند تا برای 120 ساعت حالت استند بای، شارژدهی داشته باشند. این در حالی است که شارژ کامل کیس شارژ تا چهار ماه در حالت استندبای پایدار است.

Haylou T19 از آن جنس هدفون بلوتوثی هایی است که توان رقابت با غول های گران قیمت بازار را دارد و خریدار میتواند با پرداخت کمتر از یک سوم قیمت همان کیفیت را دریافت کند. اگر شما قصد خرید هندزفری بلوتوثی تا رنج قیمت کمتر از یک میلیون تومان را دارید میتوانید نیم نگاهی به محصولات معرفی شده در این مقاله داشته باشید.

 

 

 

احمد کمالی Arena Repair
ارسال دیدگاه